SERDECZNIE ZAPRASZAM DO MOICH GABINETÓW W MILICZU I KROTOSZYNIE

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem próchnicy i jej powikłań.

W moim gabinecie wykonuję wypełnienia z najnowszej generacji materiałów kompozytowych, które mogą być używane nawet przy bardzo rozległych ubytkach i odbudowach.

 

Pacjent po urazie ze złamaną górną lewą dwójką

ten sam pacjent po rekonstrukcji materiałem kompozytowym na włóknie szklanym

 

Zajmuję się również leczeniem endodontycznym (kanałowym), które obecnie jest zupełnie bezbolesne , ponieważ wykonuję je w skutecznym znieczuleniu miejscowym, zapewniającym pacjentowi pełny komfort. Efekt tego leczenia można zweryfikować tuż po zabiegu, ponieważ dysponuję radiowizjografią-cyfrowym aparatem rentgenowskim.

Oferta mojej praktyki obejmuje pełen zakres zabiegów – od profilaktycznych po rozległe rekonstrukcje. Osobnym zagadnieniem jest stomatologia estetyczna, która oprócz przywracania funkcji, duży nacisk kładzie na kosmetykę i efekt ładnego uśmiechu.

Zabiegi, które w tym pomagają:

– kosmetyczne licówki kompozytowe,
– pokrywanie niedorozwoju szkliwa,
– usuwanie osadów i przebarwień,
– odbudowa odłamanych fragmentów zęba,
– wybielanie zębów martwych,
– wybielanie zębów nakładkowe.

 

Projekcja RTG po leczniu kanałowym

Wybielanie nakładkowe (nocne) jest jedną z bardziej komfortowych i nieuciążliwych, a przy tym bardzo efektywną metodą rozjaśniania odcieni zębów. Pacjent przez kilka dni nosi w domu celuloidowe nakładki na zęby, do których samodzielnie aplikuje żel wybielający. Efekt zauważalny jest już po pierwszej nocy, a po ok. czterech aplikacjach różnica jest zdecydowana.  Dodatkowym atutem tej metody jest jej całkowite bezpieczeństwo – nie uszkadza struktur zęba oraz można ją, w razie potrzeby powtórzyć po kilku latach.

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!